Beltroni - Smart Home Integrator

ul. Belgijska 18 

54-404 Wrocław

kom: + 48 881 300 203

email: biuro@beltroni.pl

Copyright © 2021 beltroni. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wróć do bloga

Eco living
16 grudnia 2019

ECO-LIVING W WYDANIU SMART HOME

Podjęcie decyzji o zastosowaniu inteligentnych rozwiązań w swoim domu jest pierwszym i najważniejszym krokiem, który już w niedługim czasie zaowocuje nie tylko zaoszczędzonym czasem, zwiększonym komfortem życia ale także realnymi oszczędnościami w domowym budżecie.

 

Zastosowania inteligentnej głowicy termostatycznej w grzejnikach wraz z czujnikiem temperatury to idealne rozwiązanie w okresach grzewczych. Zastąpienie klasycznych rozwiązań inteligentnymi pozwoli na wygenerowanie nawet 42% oszczędności na kosztach ogrzewania. W jaki sposób? Przykłady można mnożyć – najprostszy polega na dostosowaniu żądanej temperatury względem poszczególnych pomieszczeń. Nie ma potrzeby utrzymywać tej samej temperatury w hallu, łazience czy w salonie. W każdym z tych pomieszczeń przebywamy z różną częstotliwością, krócej lub dłużej. Ustawienie z poziomu aplikacji temperatury w danym pomieszczeniu pozwoli na zminimalizowanie opłat. Z kolei, w połączeniu z zastosowaniem czujnika ruchu, głowica automatycznie obniży temperaturę w pomieszczeniach, w których przez określony czas nie wykryje ruchu. Inteligentny czujnik ruchu na podstawie tej samej zasady wyłączy światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa. Po co generować koszty i oświetlać przestrzeń, z której nikt nie korzysta?

Zastosowanie sterowania roletami niesie ze sobą wiele korzyści. Zimą staramy się zminimalizować możliwość utraty ciepła, pomocne w tym będą także zautomatyzowane rolety. Wyobraźmy sobie następujący scenariusz: wychodząc z domu uruchamiamy scenę „wyjście z domu”. W jednej chwili wyłączają się światła, obniżana jest temperatura a rolety opuszczają się tworząc kolejną warstwę izolującą okna. Minimalizowana jest zatem możliwość utraty ciepła. Smart home pozwala na zarządzanie urządzeniami na wiele sposobów. Można wypowiedzieć komendę głosową, a asystent głosowy wykona za nas określone czynności, można również użyć aplikacji na smartfonie. Scena „wyjście z domu” za każdym razem się uruchomi.

Urządzenia z najnowszej linii inteligentnych gniazd i włączników mają wiele funkcji. Jedną z nich jest monitorowanie zużycia energii elektrycznej przez podłączone do nich urządzenia a prosty kalkulator oszacuje realne koszty zużycia. Wyłączenie wszystkich sprzętów, które działają w trybie stand by także niesie za sobą zaoszczędzone pieniądze. 

Przytoczone przykłady oszczędności to tylko początek korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie inteligentnego domu. Smart home to także zwiększone bezpieczeństwo, podniesienie komfortu życia, oszczędność czasu i cała masa dobrej rozrywki.